سیاست های حمل و نقل

ثبت پردازش و ارسال سفارش

  1. روز کاری به معنی روز شنبه هر هفته ، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می شوند. پارس کالا به مشتریان خود در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت در روز امکان سفارش گذاری می دهد
  2. کلیه سفارشهای ثبت شده در سایت پارس کالا به وسیله ارسال کد سفارش از طریق پیام کوتاه و پیش فاکتور از طریق ایمیل ، در صف پردازش قرار می گیرند. پارس کالا همواره در ارسال و تجویل کلیه سفارش های ثبت شده نهایت دقت و تلاش خود را انجام می دهد . با وجود این ، در صورتی که موجودی محصولی در پارس کالا به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش گذاری ، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای پارس کالا محفوظ است و یا مشتری می تواند به جای کالای به اتمام رسید ، محصول دیگری را جایگزین کند.
  3. در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی سبد خیرید مانند اتمام موجودی کالا یا انصراف مشتری ،مبلغ پرداخت شده طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت کاری به حساب مشتری واریز خواهد شد .
  4. پارس کالا مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش گیری جدید ، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش های ثبت شده قبل از توقف سفارش گیری، پردازش و ارسال می شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی ، برای پارس کالا محفوظ است.
  5. در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در سایت پارس کالا، حق بلا اثر نمودن سفارش و خرید انجام شده توسط مشتری ، برای پارس کالا محفوظ است. پارس کالا در اسرع وقت وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز و عودت می نماید و مشتری با ورود به سایت پارس کالا می پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.
  6. کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود ، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است در صورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست ، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود. مشتریان می توانند نام ، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند و اگر مبلغ سفارش از پیش پرداخت شده باشد، تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا باید کارت شناسایی همراه داشته باشد.
  7. با توجه به ثبت سیستمی سفارش ، به هیچ عنوان امکان صدور فاکتور مجدد یا تغییر مشخصات آن از جمله تغییر فاکتور حقیقی به حقوقی وجود ندارد . بنابراین لازم است مشتریان هنگام ثبت سفارش ، نسبت به این مسأله دقت لازم را داشته باشند و اگر نیاز دارند که فاکتور حقوقی برای آنها صادر شود ، هنگام ثبت سفارش خود ، با انتخاب گزینه « تکمیل اطلاعات حقوقی » و وارد کردن مشخصات سازمان مورد نظر ، برای خرید سازمانی و دریافت فاکتور رسمی اقدام کنند.
  8. امکان پرداخت در محل برای سفارش هایی که از طریق باربری ارسال می شوند یا مبلغ آنها بیشتر از سی میلیون ریال است ، وجود ندارد و لازم است بیش از ارسال ، مبلغ این گونه سفارش ها از طریق پرداخت کارت به کارت یا پرداخت اینترنتی تسویه شود .

خسارت در هنگام حمل و نقل

پارس کالا همواره نهایت تلاش خود را می کند تا کلیه سفارش ها در نهایت صحت و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد . با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله ( درج در سبد خرید و اطلاع رسانی از طریق سرویس پیام کوتاه) به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده ی شرکت حمل و نقل است و پارس کالا تنها در صورت تأیید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری ، خسارت را جبران می کند.

آسیب های ناشی از حمل و نقل باید در عرض ۲۴ ساعت کاری پس از تحویل سفارش به خدمات پس از فروش پارس کالا اطلاع داده شود و کالای آسیب دیده به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و کلیه متعلقات و فاکتور به خدمات پس از فروش پارس کالا ارسال شود .

سرویس مهلت تست ۷ روزه پارس کالا

در راستیای ایجاد سرویس های ارزش افزوده ، پارس کالا با همکاری کلیه تأمین کنندگان خود این امکان را ایجاد نموده تا کلیه کالاهایی که نیاز به تست دارند، تا ۷ روز پس از تحویل ، دارای فرصت تست باشند و هر گونه نقص فنی در دستگاه شامل سرویس تعویض بدون قید و شرط و فراتر از سرویس گارانتی محصول ، می شود . لازم به ذکر است که با توجه به گستردگی گروه های کالای ارایه شده در وب سایت پارس کالا ، کلیه محصولاتی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند ( مانند کالاهای گروه های کتاب و رسانه ، اسباب بازی یا کالاهای مصرفی مانند کارتریج و جوهر چاپگر ) دارای گارانتی سلامت فیزیکی هستند و مشمول ۷ روز مهلت تست و بازگشت کالا نمی شوند .

همچنین عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزئیات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد . ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا ، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.

لازم به توجه است که ایراد های اعلام شده توسط مشتری ، توسط کارشناسان خدمات پس از فروش پارس کالا کنترل و بررسی می شود و در صورت تأیید وجود نقص فنی ، کالا مشمول استفاده از سرویس فوق می شود همچنین این سرویس ، اشکال های فنی که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود ، را شامل نمی شود .

آسیب های فیزیکی ناشی از حمل و نقل شامل استفاده از این سرویس نمی شود و جهت اطلاع بیشتر شرایط مربوط به خسارت در هنگام حمل و نقل را مطالعه فرمایید.

برای استفاده از سرویس های تضمین تعویض ۷ روزه پارس کالا ، دقت فرمایید که کالا به خوبی بسته بندی شود، لوازم جانبی و فاکتور به صورت کامل به همراه آن ارسال شود. در صورتی که کالای برگشتی در شرایط اولیه خود توسط پارس کالا دریافت نشود ، امکان سرویس دهی وجود ندارد و کالا خارج از شرایط تعویض محسوب می شود .

در صورتی که موجودی کالای آسیب دیده در پارس کالا به اتمام برسد ، و پارس کالا امکان تعویض کالای آسیب دیده با کالای جایگزین را نداشته باشد ف می تواند مبلغ کالا را به حساب خریدار استرداد نماید و نوسان های قیمت باعث کاهش و یا افزایش این مبلغ نمی شود .